Wydawca treści

Print Drukuj

Nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej (art.15zze2)

Ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej (art.15zze2)


Na podstawie art. 15zze2 ustawy z dnia 4 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białobrzegach ogłasza od dnia dzisiejszego nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej.

Wsparcie przysługuje kościelnej osobie prawnej działającej na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, oraz jej jednostce organizacyjnej.

Wsparcie może być przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące od miesiąca złożenia wniosku w wysokości nie wyższej niż suma 70% wynagrodzeń pracowników objętych wnioskiem (kwota dofinansowania nie może przekroczyć 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia powiększonego o składki na ubezpieczenie społeczne od pracodawcy). Beneficjent jest zobowiązany do utrzymania w zatrudnieniu pracowników przez okres, na który zostało przyznane dofinansowanie. Wnioskodawca nie jest  zobowiązany do wskazywania spadku obrotów/ przychodów z działalności.

Aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć wniosek do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na swoją siedzibę.
 
Składając wniosek Wnioskodawca oświadcza o:
  1. Niezaleganiu w regulowaniu zobowiązań podatkowych, składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy lub Fundusz Solidarnościowy do trzeciego kwartału 2019r.;
  2. Zatrudnianiu pracowników objętych wnioskiem;
  3. Wysokości wynagrodzenia każdego z pracowników objętych wnioskiem i należnych od tego wynagrodzenia składek na ubezpieczenia społeczne;
  4. Numerze rachunku bankowego albo numerze rachunku prowadzonego w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej właściwego dla prowadzonej działalności.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zawierana jest umowa ze starostą przyznająca odpowiednie dofinansowanie.

Wsparcie w zakresie dofinansowania części wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne stanowi pomoc publiczną, mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (2020/C 91 I/01) (Dz. Urz. UE C 91I z 20.03.2020, str. 1).

Podmiot, który otrzymał wsparcie obowiązany jest do utrzymania w zatrudnieniu pracowników objętych umową przez okres dofinansowania.
Nie można otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

Szczegółowe zasady udzielania dofinansowania można znaleźć TUTAJ.

Komplet dokumentów należy złożyć w formie papierowej lub elektronicznej.
  1. Wniosek o udzielenie dofinansowania, umowa o wypłatę dofinansowania i formularz pomocy publicznej
  2. Pełnomocnictwo - jeśli umowa wraz z załącznikami podpisane są przez osobę inną niż wskazana do reprezentacji (wzór pełnomocnictwa)
  3. Kalkulator (plik .xlxs)
Każdy dokument składany w formie papierowej powinien być podpisany odręcznie z podaniem imienia i nazwiska osoby uprawnionej.

Wnioski elektroniczne należy składać za pośrednictwem www.praca.gov.pl

Po wprowadzeniu danych do wniosku, podpisaniu podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym i wysłaniu nie ma możliwości skorygowania błędów - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie umożliwiło opcji korygowania wniosku.

Wnioski zawierające błędy w danych podmiotu (np. w nazwie, adresie, numerze dokumentu tożsamości) lub danych osoby reprezentującej podmiot nie mogą być rozpatrzone pozytywnie. Każdorazowo wnioskodawca będzie informowany o konieczności złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Urząd może uznać jedynie drobne błędy pisarskie tzw. literówki.

 
Informacje o publikacji dokumentu


Menu nawigacji