Wydawca treści

Informacja o naborze KFS

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białobrzegach  informuje,
że  od dnia 10.02.2025r.  do dnia 13.02.2025r. w godzinach 7.30 - 14.00 –  odbędzie się nabór wniosków  pracodawcy  o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Formularze wniosków wraz z załącznikami można pobierać w terminie od 21.01.2025r. do 12.02.2025r.
- osobiście w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białobrzegach, ul. Składowa 5 pok. 15, I piętro lub ze strony internetowej urzędu.
Informujemy, że dostępny limit środków finansowych w ramach KFS wynosi:  450 000,00zł. ( czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych)
 
Pracodawca, który ma siedzibę albo miejsce prowadzenia działalności na terenie powiatu białobrzeskiego, zainteresowany uzyskaniem środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy będzie  mógł złożyć wniosek.
Proponowane składanie wniosków:
- osobiście w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białobrzegach ul. Składowa 5, I piętro pok. nr 15
- listownie za pośrednictwem operatora pocztowego (decyduje data nadania)       
 
Jednocześnie informujemy, że przy analizie wniosków o przyznanie środków KFS na sfinansowanie kształcenia ustawicznego w 2025r w ramach priorytetu 1 tj. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub  województwie urząd będzie korzystał z zawodów deficytowych na podstawie Barometru Zawodów dla powiatu białobrzeskiego.
Nabór przeznaczony jest dla pracodawców spełniających  poniższe   priorytety MRPiPS na 2025r.
1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub  województwie. 
 
Zawody deficytowe  w powiecie białobrzeskim na 2025r.:
 
 - elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy,
 - floryści,
 - fryzjerzy,
 - kierowcy autobusów,
 - kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
 - kosmetyczki,
 - lekarze,
 -  magazynierzy,
 -  monterzy instalacji budowlanych
 -  nauczyciele przedszkoli,
 - operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych,
 - pracownicy ds. rachunkowości i księgowości,
 - samodzielni księgowi,
 - pracownicy służb mundurowych
 - spawacze,
 - ślusarze,
 
 
2.  Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.   
 
3. Wsparcie kształcenia ustawicznego  pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych  przez powódź  we wrześniu 2024 roku.   
 
4.  Poprawa zarządzania i komunikacji  w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji  i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji  pracowniczej i wspierania integracji  w miejscu pracy.
 
5. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarzadzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
 
6.  Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
 
7. Wsparcie  rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych  i opiekuńczych
 
8. Rozwój umiejętności cyfrowych.
 
9. Wsparcie  rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
 
Składany wniosek musi mieścić się w obszarze przynajmniej jednego z priorytetów.  Opis powyższych priorytetów  umieszczony został w załącznikach do wniosku.  
Przy rozpatrywaniu wniosku Starosta uwzględnia:
  1. zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok,
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenie ustawicznego  z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego,
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS,
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku,  z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy      
 
                                                               Uwaga!
Zasady i możliwości finansowania działań na kształcenie ustawiczne pracowników  i pracodawcy ze środków KFS w roku 2025 oraz wniosek pracodawcy o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kształcenia ustawicznego wraz   z załącznikami dostępny jest na stronie urzędu w zakładce: dokumenty do pobrania
Przed złożeniem wniosku proszę o zapoznanie się z zasadami przyznawania pracodawcy  środków na kształcenie ustawiczne  w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego   w 2025 roku
Wniosek należy wypełnić wyłącznie na 1 formę kształcenia ustawicznego (np. na 1 szkolenie/kurs dla 5 uczestników) z wyjątkiem sytuacji gdy pracodawca wnioskuje o dofinansowanie kosztów kształcenia dla 1 osoby.
Powiatowy Urząd Pracy w Białobrzegach rozpatruje tylko kompletne wnioski wraz    ze wszystkimi załącznikami wymienionymi we wniosku, które zostaną złożone  w terminie naboru.
Informacje i dokumenty dołączone do wniosku powinny być złożone w formie oryginałów lub kopii potwierdzonych przez pracodawcę za zgodność z oryginałem.
Wnioski składane poza wyznaczonym terminem nie będą podlegały rozpatrzeniu.
Kolejność wpływu nie będzie uwzględniana przy ocenie wniosków.
O wyniku rozpatrzenia wniosku pracodawca zostanie poinformowany pisemnie. W razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku, Urząd zawrze z pracodawcą umowę o finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.
Działania rozpoczęte przed zawarciem wyżej wymienionej umowy oraz działania opłacone przez pracodawcę przed otrzymaniem środków z Urzędu nie będą finansowane.
PUP zwraca się z prośbą aby planowane terminy rozpoczęcia szkoleń wyznaczono nie wcześniej niż 12.03.2025r. Prośba wynika z faktu, że PUP w terminie 30 dni udziela odpowiedzi na rozpatrzenie wniosku.
 
 
 

Informacje o publikacji dokumentu

Menu nawigacji